Župne obavijesti - Mali Uskrs

MALI USKRS / god. C; 28. 4. 2019.

 1. Jučer u 12,00 bilo je polaganje vijenaca kod spomenika ovdje u Mokošici, dolje kod igrališta. Poslije polaganja vijenaca u našoj crkvi smo služili sv. misu za pok. branitelje. Svima vama koji ste na bilo koji način doprinijeli, ili ste i sudjelovali na komemoraciji za naše branitelje, od srca se zahvaljujem kao i našim župljanima i župljankama koji su vodili brigu o čašćenju poslije sv. mise.
 2. Sutra večer u 18,00 neka dođu članovi ŽPV na sastanak.
 3. Stariji krizmanici neka dođu također sutra 29. travnja u 20,00 na vjeronauk
 4. U četvrtak 2. svibnja u 20,00 sati bit će susret biskupovog izaslanika s našim krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima naših krizmanika. Znači svi trebaju doći na ovaj susret.
 5. Idući petak je prvi petak u mjesecu, pobožnost započinje u 17,30 sa svetom ispovijedi, a u 18,00 klanjanje pred Presvetim sakramentom. Misa je u 19,00.
 6. U petak 3. svibnja u 20,00 sati bit će ispovijed za krizmanike, njihove roditelje i kumove. A poslije ispovijedi bit će proba za krizmu na kojoj trebaju biti krizmanici i njihovi kumovi.
 7. U subotu nastavljamo s vjeronaucima po uobičajenom rasporedu.
 8. Iduću subotu je i biskupijski susret mladih u Mandaljeni. Zainteresirani mladi trebaju mi se prijaviti do utorka 30. travnja
 9. Iduću nedjelju 5. svibnja pod misom u 11,00 bit će krizma u našoj župi koju će podijeliti naš biskup našim ovogodišnjim krizmanicima. Poslije mise bit će blagoslov obnovljene stare župne kuće. Obitelji krizmanike će se pobrinuti da nas poslije mise malo počaste.
 10. Ako Bog da, naš đakon, don Josip će biti zaređen za svećenika 1. lipnja 2019. u Dubrovniku, a mlada misa bi trebala biti 21. srpnja 2019. u njegovoj rodnoj župi u Rokovcima. Planiramo organizirano poći na njegovu mladu misu u Rokovce. Išli bismo dan prije, tj. u subotu 20. srpnja 2019. Zainteresirani neka mi se prijave.
 11. Prva pričest u našoj župi je za petnaest dana, tj. 12. svibnja u 10,00, a ne u 11. Tu misu pomičemo s 11 na 10,00h.
 12. Zahvaljujem se obitelji Zorana Bendera i Ivice Hajdića koje su čistile crkvu i crkveni prostor u travnju. Pozivam obitelj Iva Bendeviša i Maria Beusa da preuzmu ključ i da uređuju crkvu i crkveni prostor kroz svibanj.
 13. Zahvaljujem se svim našim župljanima i donatorima koji su dali svoj novčani prilog za obnovu stare župne kuće. Dok njima zahvaljujem druge potičem i pozivam da pomognu ovaj projekt, onoliko koliko mogu. Troškovi su veliki. Mi trebamo prikupiti oko 200.000,00 kn. Do sada smo prikupili 125.000,00kn.