4. nedjelja /god. B; 31. 1. 2021.

1. S današnjom nedjeljom završava naša mjesečna akcija pomoći nastradalima u potresu u Sisačko-moslavačkoj županiji. Iduću nedjelju ću vam reći koliko smo skupili novčanih sredstava u kutiji u dnu crkve.
2. U utorak je Svijećnica ili Kandelora. Sv. misa će biti ujutro u 08,30 uz blagoslov svijeća koje će biti u dnu crkve gdje ćete ih moći kupiti prije sv. mise. navečer neće biti sv. mise.
3. Također na Kandeloru je otvaranje Feste sv. Vlaha ispred svečeve crkve u 15,30, a u 17,30 je svečana večernja molitva u katedrali.
4. U srijedu je blagdan sv. Vlaha, zaštitnika našeg Grada i Biskupije. Svečana sv. misa u Gradu je u 10,00 koju će predvoditi mons. Mate Uzinjić, nadbiskup koadjutor Riječke nadbiskupije i apostolski upravitelj Dubrovačke biskupije.
5. Misa na sv. Vlaha u našoj župi je u 18,00 poslije koje je grličanje. Grličanje će biti i nedjelju poslije sv. Vlaha. Ovu srijedu je 3. Srijeda Velike devetnice uoči blagdana sv. Josipa.
6. U petak je prvi petak u mjesecu. Pobožnost prvih petaka na čast Srca Isusova započinje sa sv. ispovijedi u 16,30; u 17,00 je klanjanje pred Presvetim Sakramentom, a u 18,00 sv. misa i propovijed.
7. Iduću nedjelju, pod misom u 11,00 sati bit će krizma najstarijih naših krizmanika. Vjernici koji dolaze na tu misu u 11,00, ako im odgovara neka dođu na misu u 08,30 ili na večernju u 18,00; tako da ne bude prevelika gužva u crkvi.
8. Zahvaljujem se gospođi Maji Cigić na uređenju crkve i crkvenog prostora kroz siječanj, ona je sama ovaj mjesec vodila brigu o urednosti prostora. Pozivam obitelji Ivana Bogdanovića i Jelenu Ćurlica da preuzmu ključ i uređuju crkvu i crkveni prostor kroz veljaču 2021.